Informace o naší školce

Mateřská škola Svaté Pole byla zřízena v bývalé budově základní školy. Obec Svaté Pole tuto budovu nově  zrekonstruovala a slavnostně uvedla do provozu 1. 9. 2014. Mateřská škola je jednotřídní a nabízí předškolní vzdělávání celkem pro 25 dětí. Do mateřské školy jsou přijímány děti ve věku od 3 do 6 let.                    Budova se nachází v klidné části obce, v jejím blízkém okolí je příroda, rybník a dostatek zeleně.

Prostory mateřské školy:

Přízemí - šatna, jídelna s malou hernou, která slouží ke hrám a činnostem při nízkém počtu dětí (příchod dětí do školky apod.) a zároveň ke stravování, kuchyňka pro výdej jídla, malá umývárna s WC, úklidová komora a místnost s prostorem pro personál.                                                                                                                    První poschodí - velká herna pro účely řízených i volných činností a her dětí, tělocvična pro pohybové a sportovní aktivity, která je zároveň místem pro odpolední odpočinek dětí, umývárna s WC a sklad pro materiál. Obě umývárny jsou vybaveny sprchovým koutem.

Stravování - obědy a odpolední svačiny dovážíme z MŠ Borotice, dopolední svačiny dětem připravuje naše paní kuchařka.

Vybavení mateřské školy je nové a splňuje současné hygienické předpisy. K pobytu venku slouží jak školní zahrada s pískovištěm, houpačka se skluzavkou, dřevěný domeček a přístřešek, tak i dětské hřiště v obci.

Rozvoj naší mateřské školy

Vycházíme a využíváme možnosti, které mateřská škola nabízí:

• venkovská mateřská škola, přírodní prostředí, děti různého věku (3-6 let)
  • okolní příroda jako podnětné prostředí k získání zážitků, které jsou východiskem pro další vzdělávací činnosti, možnost pozorovat, objevovat, zkoumat, experimentovat

Podporujeme rodinný typ školy na venkově (přátelské prostředí příznivé k dětem) a preferujeme zdravý životní styl pro vytváření zdravých životních návyků. Je pro nás důležité vzdělávat děti tak, aby mateřskou školu opouštěly zdravě sebevědomé, zvídavé, samostatné a schopné čelit problémům, které život přináší.

Naším cílem je vytvářet pro děti zdravé a podnětné prostředí naplněné láskou, pocitem bezpečí a důvěrou, kvalitní příprava na další vzdělávání a slušně vychovaný člověk, který se dále uplatňuje ve škole i ve společnosti.

Naše písnička

My jsme školka Sovička, co má velká očička,
chodíme do školky a jsme velký šikulky.
Jó, moc velký šikulky.
Moc rádi si hrajeme, cvičíme, malujeme,
jsme školka Sovička ze Svatého Políčka, u kostelíčka :)

Logo mateřské školy

Projekty, do kterých je naše MŠ zapojena.

Zdravá pětka

Máme rádi zvířata

Koukají na nás správně?

Bc. Štěpánka Havlíčková            ředitelka školy, učitelka

e-mail: mssvatepole@post.cz

Mgr. Jana Klimtová                      učitelka

Ivana Hemrová                             uklízečka a pomocná kuchařka

Všichni zaměstnanci jsou plně kvalifikovaní, neustále se vzdělávají a svoji práci vykonávají nad rámec svých povinností. Učitelky jsou připraveny dětem i rodičům kdykoliv pomoci nebo poradit.

Konzultační hodiny

Je možné si domluvit osobní schůzku, nebo můžete využít emailovou adresu: mssvatepole@post.cz.

Během celého roku se s Vašimi dotazy můžete s důvěrou obrátit na paní učitelky.