Co potřebují děti do školky

15.08.2022

Co dát dětem s sebou do školky

Oblečení

Oblečení do třídy a na zahradu přizpůsobte momentálnímu ročnímu období a počasí.

Vhodné přezůvky

nejlépe klasické dětské bačkorky s gumovou podrážkou pro bezpečný pohyb (ne cvičky, šněrovací bačkory nebo pantofle)

Pohodlné oblečení

oblečení na pobyt uvnitř (tepláčky, pohodlné sukýnky nebo šatičky, legínky), ne rifle (děti omezují v pohybu).

Oblečení na pobyt venku

• pro teplé dny: tepláčky, kraťasy, čepice (kšiltovka nebo klobouček), sluneční brýle
  • pro chladné dny: punčocháče, zateplené kalhoty nebo kombinéza, mikina, bunda, čepice, rukavice, šála, teplé boty
  • pro deštivé dny: pláštěnka (NE deštník) a gumovky (toto si děti mohou nechávat stabilně ve školce, pláštěnku - do podepsaného závěsného pytlíku s poutkem na svém místě)
  • Preferujeme spíš starší oblečení, aby si děti mohly v klidu hrát, bez obav z ušpinění

Náhradní oblečení

spodní prádlo, ponožky, punčocháče, tričko, nátělník, legíny nebo tepláčky a igelitová taška (pro případ nehody při polití, promoknutí apod.)

Kdo ve školce spinká

pyžamko (výměna 1x za týden a dle potřeby ihned), popřípadě plyšáčka s sebou

Označení věcí

Vzhledem k tomu, že si děti svoje věci často nepoznají, nebo mají některé věci stejné, je NUTNÉ vše podepsat! (stačí permanentní fixou). Děkujeme.

Dejte dětem takové oblečení, které z větší části zvládnou samostatně oblékat (samostatnost je pro děti velkou výhodou - necítí se bezradně) a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit.

Samozřejmostí je, že personál a paní učitelky dětem pomáhají.

UPOZORŇUJEME RODIČE, ŽE KALHOTY (TEPLÁKY, LEGÍNY, a pod.) URČENÉ DO TŘÍDY, NESMÍ BÝT TAKÉ NA POBYT VENKU!!!

Neručíme za poškození nebo ztrátu cenných předmětů a hraček vašich dětí.