Co potřebují děti do školky

24.07.2018

Co dát dětem s sebou do školky

Oblečení

Oblečení do třídy a na zahradu přizpůsobte momentálnímu ročnímu období a počasí.

Vhodné přezůvky

nejlépe klasické dětské bačkorky s gumovou podrážkou pro bezpečný pohyb (ne cvičky, šněrovací bačkory nebo pantofle)

Pohodlné oblečení

oblečení na pobyt uvnitř, pro kluky tepláky nebo hrací kalhoty do třídy-ne rifle (děti omezují v pohybu)

OBLEČENÍ NA POBYT VENKU

• pro teplé dny: tepláčky, kraťasy, čepice (kšiltovka nebo klobouček), sluneční brýle
  • pro chladné dny: zateplené kalhoty nebo kombinéza, mikina, bunda, čepice, rukavice, šála, teplé boty
  • pro deštivé dny: pláštěnka (NE deštník) a gumovky (toto si děti nechávají stabilně ve školce, pláštěnku - do závěsného pytlíku s poutkem na určeném místě)

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ

spodní prádlo, ponožky, punčocháče, tričko, nátělník, legíny nebo tepláčky a igelitová taška (pro případ nehody při polití, promoknutí apod.)

Kdo ve školce spinká

pyžamko (výměna 1x za týden a dle potřeby ihned), popřípadě plyšáčka s sebou

Vzhledem k tomu, že si děti svoje věci často nepoznají, nebo mají některé věci stejné, je NUTNÉ vše podepsat! (stačí permanentní fixou). Děkujeme.

Dejte dětem takové oblečení, které z větší části zvládnou samostatně oblékat (samostatnost je pro děti velkou výhodou - necítí se bezradně) a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit.

Samozřejmostí je, že personál a paní učitelky dětem pomáhají.

UPOZORŇUJEME RODIČE, ŽE KALHOTY (TEPLÁKY, LEGÍNY) URČENÉ DO TŘÍDY, NESMÍ BÝT TAKÉ NA POBYT VENKU!!!

Další potřeby:

2x papírovou krabici vytahovacích kapesníčků

1x balení papírových kapesníků (10 balíčků)

2x vlhčené ubrousky

2x nepromokavou podložku do postýlky - větší velikost (děti, které by mohly mít "nehodu" při spaní, především malé děti)

Neručíme za poškození nebo ztrátu cenných předmětů a hraček vašich dětí.

Potřeby na hodinu "Předškoláčka"

pro děti, které půjdou příští rok k zápisu do 1.třídy: tužka, guma, ořezávátko, pastelky, lepidlo, pouzdro na pomůcky popř. penál.

DO ŠKOLKY DÁVEJTE DĚTEM POUZE PLYŠOVÉ HRAČKY.

***DĚKUJEME***