V době podzimních prázdnin se udály díky šikovným a sympatickým chlapíkům v naší školce velké změny. Můžeme se těšit z nového přístřešku u vchodu do školky, plůtku u chodníku a dalšího krásného pískoviště.

BAREVNÝ ROK

30.08.2020

Záměrem bloku je adaptace dětí na nové prostředí(seznámení s novým prostředím a novými kamarády). Děti si osvojují základní společenská pravidla a pravidla chování v mateřské škole, poznávají proměny přírody v odcházejícím létě. Rozvíjíme u dětí citlivost a ohleduplnost k druhým.

Začátek docházky do MŠ je pro dítě v každém případě velkou změnou a ta s sebou přináší spoustu pocitů i zážitků, se kterými se musí malý školáček vyrovnat.

Při každé hře, při čtení pohádek, povídání si, při každé společné činnosti se vždy dítě něčemu novému přiučí. Procvičováním určité schopnosti rozvíjíte vždy i schopnosti jiné, protože se navzájem prolínají a doplňují. Někdy s pomocí speciálních cvičení pro děti předškolního věku můžeme mnohé dohonit, aniž by musely mít odložený nástup do školy o...